Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło. Autor: Michael Schmidt-Salomon, Helge Nyncke

Tytuł: Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło

Autor: Michael Schmidt-Salomon, Helge Nyncke

Tłumacz: Andrzej Lipiński
Miejsce i rok wydania: Marzec 2013
Wydawca: Książka i Prasa, A. Dominiczak
Liczba stron: 40

 

Prosiaczek i Jeżyk byli przekonani, że niczego im w życiu nie brakuje, dopóki pewnego dnia nie zauważyli na ścianie swojej chatki plakatu z napisem: „Kto nie na Boga, temu czegoś brakuje!”. Postanowili więc poszukać Boga i wyruszyli w drogę… „Przepraszam, którędy droga do Boga?” pytało Prosiątko.

 
Książka dla tych wszystkich, którzy nie dają sobie wciskać kitu. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mądra i dowcipna przypowieść o tym, jak największe światowe religie zamiast wprowadzać miłość i pokój czynią nas nietolerancyjnymi i nieszczęśliwymi. W Niemczech – superbestseller!.

 

Elżbieta Binswanger-Stefańska:

„(…) Oto Jeżyk i Prosiaczek, którzy już umieją czytać, znajdują na ścianie swojego domu plakat z napisem: „Kto nie zna Boga, temu czegoś brakuje”. Napis wprawia ich w zdumienie. Kimże jest ów Bóg, którego im rzekomo brak, skoro takiego braku dotychczas nie zauważyli? Wiedzeni ciekawością ruszają na poszukiwania Boga. Wypytują wszystkie zwierzątka, na które trafiają, ale te też nie bardzo wiedzą, co im odpowiedzieć, aż w końcu najmądrzejszy w świecie zwierząt, sprytny Lisek, wskazuje im wzgórze, na którym obok siebie stoją trzy potężne budynki. Tam ponoć mieszka Bóg. Albo przynajmniej spotkać można ludzi, którzy coś na jego temat wiedzą. Tym sposobem Jeżyk i Prosiaczek docierają do rabina, księdza i muftiego, kapłanów judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, a ci opowiadają im historie rodem z horrorów o morderczym potopie zesłanym przez Boga na ziemię, boskiej śmierci za ludzkie grzechy na krzyżu i myciu się trzydzieści pięć razy na tydzień. Zgroza! Jeżyk i Prosiaczek zwiewają stamtąd tak szybko, jak szybko ich łapki niosą. Za sobą zostawiają odwiecznie kłócących się o prawdy wiary kapłanów”.

Więcej o książeczce

 

1
  
Bookmark the permalink.

Comments are closed.